У Міністерстві соціальної політики України повідомили, якщо розмір невикористаної субсидії більше щомісячного платежу за комунальні послуги, а в квитанції написано «до оплати: 0», субсідіант має право не платити додаткові кошти за спожиті газ, електроенергію або воду.

У відомстві зазначили, що твердження «при нарахуванні субсидії необхідно використовувати всю суму» — невірно.

Якщо сім’я використовує менше, ніж передбачено нормою, вона має право не платити в наступному місяці за комунальні послуги в рахунок зекономленої суми.

Розглянемо приклад

У грудні обов’язковий платіж становить 1000 гривень за прийнятою соціальної нормі 400 кубів газу. При цьому сім’я використовувала тільки 300 кубів. Вартість решти 100 кубів газу можна використовувати в наступному місяці. Для цього не потрібно доводити до відома компанію-постачальника: в наступному місяці прийде квитанція з урахуванням переплати (сума з мінусом).

В інших випадках споживачі, які користуються державною допомогою з оплати комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати обов’язковий платіж.

Якщо вартість фактично спожитої послуги менша, ніж обов’язковий платіж по субсидії, то кінцева сума розраховується виключно за використані послуги з постачання електроенергії, газу, води, тепла по тарифу.

Звернемо увагу, що постачальник комунальної послуги зобов’язаний відобразити розмір субсидії або невикористану частину компенсації, тобто переплату, в квитанціях на оплату ЖКП.

При порушенні вищевказаного права споживачів, виконавець житлово-комунальних послуг порушує постанову КМУ №848 від 21.10.1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та рідкого пічного побутового палива».

У разі порушення порядку нарахування вартості комунальних послуг, споживачі можуть поскаржитися на постачальника керівникам місцевих органів влади або в органи місцевого самоврядування.

Джерело

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!