З 2017 року українцям значно спростили оформлення спадщини, оскільки тепер місцеві влади уповноважені засвідчувати його навіть без участі нотаріуса. – повідомляє Корупція.Інфо

 

 

Відповідне рішення було прийнято Міністерством юстиції і закріплене указом №3595/5 від 17 грудня 2016 року, в якому зазначений порядок видачі свідоцтва про право на вчинення нотаріальних дій щодо оформлення спадкових прав. У документі прописаний алгоритм видачі дозволів уповноваженим посадовим особам органів місцевого самоврядування на вчинення нотаріальних дій у разі оформлення прав на спадщину. Таким чином, чиновники місцевих рад отримали право нотаріально завіряти спадщину громадян. Указ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Щоб провадити нотаріальну діяльність, чиновник місцевої влади повинен надати документ, який підтверджує наявність вищої юридичної освіти та роботи у сфері юриспруденції протягом не менше трьох років. Претендент зобов’язаний пройти стажування протягом року в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, навчальний курс по роботі з єдиними та державними реєстрами Мін’юсту. Також йому необхідно здати іспит по спадковому праву.

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!